Yeni Kimlik Kartları İçin Biyometrik Fotoğraf Bilgileri

Yeni kimliklerin çıkması ile birlikte fotoğraflarda aranan şartlardan biri Biyometrik fotoğraf oldu. Ve bu fotoğrafın tam olarak ne olduğunu bilmeyen kişilere bilgi verme misyonunu üstlendik bizde.

BİYOMETRİK FOTOĞRAF NEDİR?

BİYOMETRİK FOTOĞRAF : ICAO standartlarına sahip, makinede okunabilen, seyahat belgelerinde kullanılır. yüksek kaliteli, belli ölçüleri ve özellikleri olan, doğal yüz hatlarının tespit edilebildiği fotoğraflardır.

BİYOMETRİK FOTOĞRAFLAR tam cepheden çekilmeli, gözler kameraya bakmalı, I alın açık, ağız tam kapalı, gözler açık ve görünür olmalı, gözlük takılmamalıdır.

Her türlü küpe, piercing ve kolye kullanılmamalı, aşın makyaj yapılmamalıdır.

Eşarplı bayanlarda alın açık, yanak ve kaşlar tam görünür olmalı, eşarp ileride durup yüze gölge düşürmemelidir. Çok canlı renkli veya simsiyah eşarp takılmaması tercih sebebidir. Fon tam beyaz olacağından beyaz giysi ve beyaz eşarp kullanılmamalıdır.

Fotoğraf ölçüsü üstteki gibi 4 cm x 6 cm. çene – alın bitimi arası 24-26 mm olmalıdır. 0 Fotoğrafçı tarafından rötuş gibi düzeltmelerin yapılmayacağı, gölgesiz çekilecek olan BİYOMETRİK FOTOGRAF ın rengi, doğal ten rengine yakın olmalıdır.

Parlak karta basılacak ve tam beyaz fonlu olacak fotoğraf üzerinde her hangi bir

Içizgi, teke, kınşık veya katlama gibi hatalar bulunmamalıdır.

BİYOMETRİK FOTOĞRAF yukarıdaki şartlara uygun değilse BİLGİSAYAR PROGRAMI kabul etmeyeceğinden fotoğraf sahibi, şube yetkililerince fotoğrafı çektirdiği fotoğrafçıya gen gönderilecektir. Hatalı fotoğrafı çeken firma, geri gelen müşterisine şartlara uygun Biyometrik Fotoğrafı HİÇ BİR ÜCRET ALMADAN tekrar çekip verecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

two × five =