iPhone’lar için 12 ücretsiz müzik uygulaması

2
577 okunma

Eğer mobil cihazınızı biraz interaktif kullanıyorsanız çok çeşitli uygulamalara yüksek paralar vermek zorunda kalıyorsunuz demektir. Fakat neyse ki ister en sevdiğiniz müzik gruplarını dinlemek istiyor olun, isterseniz de radyo üzerinden o anki ruh halinize göre rastgele müzik çalmasını istiyor olun, bazı uygulamalar tamamen ücretsizdir.
App Store üzerinden indirebilecek olduğunuz iPhone müzik uygulamalarını tek tek indirerek test edebilir ya da aşağıda okuyacak olduğunuz inceleme sonrasında karar verebilirsiniz.

iPhone’lar için 12 ücretsiz müzik uygulaması
iPhone’lar için 12 ücretsiz müzik uygulaması

Band of the Day

Son derece ilginç olan bu uygulamayı size her gün yeni ve harika müzik grubu öneren bir arkadaş gibi düşünebilirsiniz. Eğer sürekli olarak aynı müzikleri dinlemekten sıkıldıysanız ve yeni bir şeyler keşfetmek istiyorsanız ücretsiz olan bu uygulamaya mutlaka sahip olmalısınız.
Buna benzer birçok uygulama sadece örnek olarak kesilmiş bir şarkı sunarken, Band of the Day o günün özel grubuna ait 3 ayrı parçayı dinleme imkanı verir. Her ne kadar tür olarak folk, indie ve blues türlerine yönelseler de her türden sanatçı grubunu keşfetmeniz mümkün. Bu gulamaya buradan ulaşabilirsiniz

Day Trotter

Day Trotter ünlü ya da henüz tam olarak bilinmeyen indie sanatçılarına ait tam 1000 adet konseri içerisinde barındırır ve her konserden 3 ya da 5 adet parçayı tamamen ücretsiz olarak dinlemenize imkan verir.
İnternet bağlantınızın olduğu her an istediğiniz indie grubunu dinleyebilir ve beğendiğiniz parçaları online olarak Twitter ve Facebook üzerinden çevreniz ile paylaşabilirsiniz.
Sürekli olarak güncellenen müzik veri tabanı ile indie hayranıysanız ya da olmak istiyorsanız mutlaka indirmeniz gerekir. Buyurun buradan bu uygulama

iTunes Radio

iTunes Radio, Apple tarafındn Pandıra Radio’ya rakip olabilmesi için üretilmiş resmi bir uygulamadır. Adı üstünde radyo stilindeki bu müzik uygulaması ile beğendiğiniz şarkı ve şarkıcılara benzer parçaları rastgele olarak dinleyebilirsiniz.
iTunes ile tamamen entegre olarak çalışan bu uygulama ile binlerce müziğe ücretsiz olarak erişme hakkına sahipsiniz. Eğer iTunes Match’e de kaydolmak isterseniz tamamen reklamsız kullanırsınız. Buradan uygulamaya ulaşın.

Pandora Radio

Pandora Radio App Store üzerinde en çok indirilme oranına sahip ücretsiz bir uygulamadır çünkü hem çok basittir, hem de görevini fazlasıyla yerine getirir.
Pandora Radio kendisini diğer internet radyolarından ayırır çünkü standart bir çalma listesi yoktur ve dinleyecek olduğunuz şarkılar tamamen kişisel zevklerinize göre otomatik olarak oluşturulur.
Fakat ne yazık ki aylık sadece 40 saat müzik dinleme hakkına sahipsiniz ve saat başına sadece 6 adet müzik geçme hakkınız var.
Eğer limitsiz dinleme hakkını elde etmek isterseniz 1 dolar ile 5 dolar olan aylık ücretini ödemeniz gerekir. Fakat diğer birçokları gibi ücretsiz sürüm de işinizi görebilir. Buradan ulaşabilirsiniz.

Rhapsody

Her ne kadar ücretsiz iPhone müzik uygulamaları demiş olsak da Rhapsody aylık 8 dolar üyelik ücreti istemekte. Fakat sunmuş olduğu tam 11 milyon farklı parça ile neredeyse ulaşamayacak olduğunuz müzik yok, bu nedenle aylık ücretini ödemek isteyebilirsiniz.
Offline, yani internet bağlantınız yokken de müzik dinlemenize imkan veren Rhapsody’i, eğer iTunes’dan aylık en az 10 şarkı indiriyorsanız kullanmanız gerekir. Buradan ulaşabilirsiniz.

8 Tracks Radio

8 Tracks Radio kullanıcılarına istediği şarkı türünü yükleme ve çalma listelerine kaydetme imkanı veren türünün ilk örneği bir internet radyosudur. Kullanıcılar kendi müziklerini getirebildiği için Eminem’den Arcade Fire’a kadar binlerce çeşitte müziğe radyo üzerinden ulaşabilirsiniz. Buradan ulaşabilirsiniz.

Concert Vault

Konser kasası anlamına gelen Concert Vault geçtiğimiz 60+ yılın, 4500’den fazla canlı konser kaydını bünyesinde barındırır ve her birini istediğiniz zaman dinlemenize imkan verir.
Klasik Newport Jazz ve Folk festivallerinden, modern SxSW ve West Coast konserlerine kadar her çeşitlilikte sanatçı ve grup konserlerini canlı müzik sevenler için bünyesinde barındırır.
Fakat ne yazık ki sahip olduğu yüksek sunucu baskısı nedeniyle düşük bağlantı hızlarında dinleyebilmeniz biraz zor olacaktır. Bununla birlikte ücretsiz dinleme sınırı aylık 10 saattir. Eğer sınırsız dinlemek istiyorsanız yıllık 48 doları gözden çıkarmanız gerekir. Buradan siteye gidebilirsiniz.

iHeart Radio

Radyonun kalbi anlamına gelen uygulama adı biraz da içeriği hakkında ipucu vermekte.
iHeart Radio çeşitli radyo istasyonları tarafından sunulan canlı yayınları telefon erişiminize getirir. Eğer Amerikan ulusal ve yerel yayınlarından hoşlanıyorsanız bu radyo uygulamasını da çok seveceksiniz çünkü spor, haber, talkshow, müzik ve komedi gibi kategoriler içerisinden radyo yayını seçme şansına sahipsiniz.
Ve hepsinden harika olarak tıpkı Pandora ya da iTunes Radio gibi uygulama kendi beğendiğiniz çalma listenizi oluşturma ve o tarzda yeni müzikler öğrenme şansı da sunmakta. Ayrıca istediğiniz parça ya da yayın akışlarını daha sonra dinleyebilmek için kaydedebilirsiniz. İhart radio buradan  ulaşın.

NPR Music

Eğer indie ve folk müzik tarzlarından hoşlanıyorsanız yeni müzikler keşfetmenin en güzel yolu NPR Music’tir. Her ne kadar Rhapsody gibi 11 milyon parçaya sahip olmasa da 75 radyo yayınını içerisinde barındırır ve yeni parçalar öğrenebilmek için bu kanallar yeterli olacaktır.
Ayrıca sadece müzik değil, sanatçılar hakkında haberler, röportajlar ve söyleşiler de bulabilirsiniz. Buradan ulaşabilirsiniz.

Pitchfork Weekly

Indie müzik uygulaması Pitchfork Weekly haftalık olarak indie türündeki en son haber ve en önemli röportajları size getirir. Sınırsız içerik ve makale okuyabilecek olduğunuz gibi, yeni videolar ve mp3’ler de keşfedebilirsiniz.
Eğer pop müzik türündeki yılın en iyi 40 parçasını dinlemek istiyorsanız Pitchfork Weekly size göre değil, fakat az bilinen grup ya da indie sanatçıları dinlemek ya da haklarında haberler almak istiyorsanız tam da size göre. Sonuç olarak uygulama ile müzikal ufkunuzu rahatlıkla genişletebilirsiniz. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Shazam

Radyo üzerinde harika bir müzik duymak ve kimin söylediğini ya da parçanın adını bilememek son derece sinir bozucu bir durumdur. Fakat müzik tanımlama uygulaması olan Shazam ile parçanın sadece 10 saniyesini uygulamaya dinleterek şarkıyı söyleyen grubun ya da sanatçının adını, müziğin ismini ve benzer bilgileri öğrenebilirsiniz. Bilinen ve ünlü şarkılar için her ne kadar harika olsa da, henüz keşfedilmemiş uygulamaları tanımlaması biraz zor olabilir. İndirmek için tıklayın

Songza

Songza Pandora’nın başlatmış olduğu müzik akımını ve fikrini alır ve bir adım daha öteye taşır.
Tıpkı Pandora’da olduğu gibi önerilen parçalara olumlu ya da olumsuz oylayarak kendi beğendiğiniz türü uygulamaya tanıtabilirsiniz. Fakat bununla birlikte Songza her türlü ruh durumuna göre özel çalma listelerini beğeninize sunar. O kadar çeşitli tür vardır ki günün zamanına ve moduna göre istediğiniz her şeyi bulabilirsiniz.
Sürüş, egzersiz, kitap ve de çalışma gibi çeşitli müzik kategorileri sunsa da eğer limitli internetiniz ya da yavaş bağlantı hızınız var ise istediğiniz gibi kullanabileceğinizi sanmıyoruz çünkü sürekli olarak takılır ve parçanın yüklenmesi için bekler. Buradan uygulamaya ulaşabilirsiniz.
Sınırsız wi-fi ya da 3G bağlantılı iPhone cihazlar için benzersizdir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − 14 =