Kurumsal Kimlik Çalışması

- Advertisement -

Okumaya Değer

İçerik Editörlüğü Hizmetleri

Web siteleriniz için bilgi birikimi olan, Türkçe dil bilgisi kurallarına hakim, kreatif düşünebilen ve teknik Seo...

Schengen Vize Nasıl Alınır

Schengen Vize Başvurusu Nedir? Çeşitli nedenler ile yüz binlerce Türk vatandaşı Avrupa'daki ülkeleri ziyaret...

Saç Modelleri ve Trendler

Saç Renkleri; saçınız uzun yada kısa olsun saç rengimiz tüm bütünlüğümüzü sağlayan önemli bir unsurdur. Tenimize...    Kurumsal Kimlik Çalışması bir kurum ya da kuruluşun dışlardan görünen yüzü olarak adlandırılır. Kurumların belli bir çalışmayla düzenli bir şekilde görünmesini sağlar. Kurumların ya da firmaların kurumsal kimlik çalışmalarını genellikle pazarlama bölümleri yürütmektedir. Pazarlama departmanları bu çalışmaları büyük çoğunlukla reklam ajanslarıyla anlaşarak yapmaktadır.

Dışarıdan Görünen Yüz Kurumsal Kimlik Çalışması

Kurumsal Kimlik çalışmaları içeride yapılan çalışmalar ve dışarıda yapılan çalışmalar olmak üzere iki ana gruba ayrılmaktadır. İçeride yapılan çalışmaları inceleyecek olursak bunlar antetli kağıt, zarf çeşitleri, dosya çeşitleri, bloknotlar, fatura çeşitleri, irsaliye nedirler, makbuz çeşitleri, kartvizitler, bayrak çeşitleri, flamalar, e mail görselleri, kurum tabelaları, dijital tasarımlar ve ihtiyaç duyulması durumunda personel giyimi hakkında çalışmalar yapılmaktadır. Şirket dışında Kurumsal Kimlik Çalışması araç giydirme ya da bina cephesi çalışmaları ile yapılmaktadır. Araç giydirme çalışmaları ciddi anlamda reklam kaynağı olduğundan çok fazla tercih edilmektedir.

Bu çalışmaların yapılması için en önemli unsurlardan biri kurum logosudur. Kurum logosu belirlenecek uyumlu ve akılda kalacak renkler ile düzenlenmeli ve bu adı geçen bütün çalışmalar için belirlenecek fontlarla ve ayarlamalarla çalışmalar yürütülmelidir. Çalışmalara başlamadan önce tasarımlar çok iyi şekilde hazırlanmalı ve incelenmelidir. Yapılacak çalışmalar tespit edilmeli ve iyi analizler yapılarak kararlar verilmelidir.

Kurumsal Kimlik Çalışması kurum prestijine ciddi anlamda destek vermektedir. Bu çalışmalar reklam olanağının yanı sıra tam anlamıyla geleceğe yatırımdır. Çünkü herkes işini düzgün yapan belli bir düzen ve uyum içerisinde çalışan insanlarla iş birliği yapmak ister. Bu sebepten kurumunuzun dışarıdaki yüzü olan kurumsal kimlik çalışmaları çok önemlidir. Son yıllarda kurumsal kimlik çalışmalarında önemli bir oranda artış gözlenmektedir. Bu kurumların ve firmaların bu çalışmaların gelecekte onlara getireceği faydaların artık daha fazla bilincinde olduğunun da bir göstergesidir.

Kurumsal Kimlik Çalışması Örnekleri

Kurumsal Kimlik Çalışması
Kurumsal Kimlik Çalışması
Kurumsal Kimlik Çalışması
Kurumsal Kimlik Çalışma
Kurumsal Kimlik Çalışması
Kurumsal Kimlik Çalışması
Kurumsal Kimlik Çalışması
Kurumsal Kimlik Çalışması

Kurumsal kimlik çalışmasında danışmanlık istiyorsanız 0542 773 43 19 iletişim bilgilerinden ulaşarak firmanız için fiyat alabilirsiniz.

6 YORUMLAR

  1. Amazing issues here. I’m very glad to look your post. Thank you a lot and I am taking a look
    ahead to touch you. Will you kindly drop me a e-mail?

  2. Profeyonel kurumsal kimlik çalışması için sizlerden yardım istiyorum. sizler bizim firma için kurumsal kimlik çalışması yapar mısınız?

  3. Kurumsal kimlik çalışmalarında destek istiyoruz bize profesyonelce çalışma yapabilir misiniz?

    • İletişim bilgilerinden bize ulaşırsanız detaylı şekilde konuşma yapmak için görüşebiliriz. Teşekkürler

Comments are closed.

- Advertisement -

En Yeni Yazılar

İçerik Editörlüğü Hizmetleri

Web siteleriniz için bilgi birikimi olan, Türkçe dil bilgisi kurallarına hakim, kreatif düşünebilen ve teknik Seo...

Schengen Vize Nasıl Alınır

Schengen Vize Başvurusu Nedir? Çeşitli nedenler ile yüz binlerce Türk vatandaşı Avrupa'daki ülkeleri ziyaret etmektedir. Avrupa’nın sanayi bakımından gelişmiş...

Saç Modelleri ve Trendler

Saç Renkleri; saçınız uzun yada kısa olsun saç rengimiz tüm bütünlüğümüzü sağlayan önemli bir unsurdur. Tenimize uygun saç rengini bulmak ve...

2019 Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali Değerlendirme

2. kez düzenlenen Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali hakkında tüm bilgiler ve festival deneyimleri. Özel konuklar firmalar ve katılımcıların görüşlerini...

Ceviz Fidanı Çeşitleri Fiyatları 2019

Ceviz yetiştirmek için sizlere en fidan çeşitlerini sunmaktayız. 2019 yılı itibariyle fidan fiyatlarını sizlerle paylaşacağız. Ayrıca ceviz ağacı nasıl yetiştirilmesi konusunda da...

Beğenebileceğiniz Konular

- Advertisement -