Ana Sayfa Seo Seo Nedir? Seo da Kullanılan Kelimeler

Seo Nedir? Seo da Kullanılan Kelimeler

Seo; terim anlamı olarak, search engine optimization ‘ın kısaltılmasından türetilmiş esasta arama motorları optimizasyonu olarak Türkçemiz de karşılığını bulmuştur. Fakat tekelleşme ve markalaşmaya başlayan internet aleminde google amca da olarak tabir edilen Google.com diğer arama motorlarının önünde yer almakta  ve seonun yapılma sebebinin Googleye uyuma dönüşmeye başlamasına neden olmuştur. Seo çalışması yapılırken karşımıza pek çok anlamını bilmediğiniz kelime çıkmaktadır bunları sizlere açıklamaya çalışacağız.

seo
seo

Seo Çalışması Yaparken Karşılaşacağınız Kelimeler ve Anlamları

  • title: İngilizce kökenli kelime olan title’nin Türkçe karşılığı başlıktır. Sahip olduğunuz sitelerin başlıklarından tutun resim ve linklerinizin de bir title si vardır. Daha sonraki yazılarımızda title de olması gereken özellikler hakkında bilgiler vereceğim.
  • Description: Açıklama anlamına gelen kelime sitenizin yada içeriğinizin açıklamasında kullanılanacağız.
  • Tag: etiket anlamında kullanılmaktadır. Son zamanlarda önemini yitirmiştir.
  • Keyword: İngilizce Key: anahtar ve Word: Kelime kelimelerinin birleşmesinden oluşmuştur.
  • Headling: H1, H2,H3,H4,H5,H6 gibi çeşitleri olan içerik başlıkları önem sırasına göre sıralanmaktadır.
  • Nofollow:
  • Dofollow:

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

eighteen + 13 =

Must Read

2019 Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali Değerlendirme

2. kez düzenlenen Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali hakkında tüm bilgiler ve festival deneyimleri. Özel konuklar firmalar ve katılımcıların görüşlerini...

Ceviz Fidanı Çeşitleri Fiyatları 2019

Ceviz yetiştirmek için sizlere en fidan çeşitlerini sunmaktayız. 2019 yılı itibariyle fidan fiyatlarını sizlerle paylaşacağız. Ayrıca ceviz ağacı nasıl yetiştirilmesi konusunda...

Farmasi Üyeliği ile Ürün Satışı

Ülkemizin yükselen değeri farmasi ile siz bay ve bayanlar hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Sakarya Farmasi temsilcisi Menekşe Soydan sizlere kazanmanın yollarını anlatıyor.

Organik Barbunya Tohumu ile Yetiştirme

Mutfağımızın kırmızı, beyaz güzeli barbunya yetiştirme hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Barbunya'nın faydalarını bile anlatmaya gayret göstereceğim.

Uzmanından Profesyonel CV Hazırlama

Uzmanından cv hazırlama istiyorsunuz yada wordde cv formu arıyorsunuz.Okulunuzu bitirdiniz yada işinizi bıraktınız sizlere basit cv örnekleri'nin yanı sıra exel, word, pdf cv oluşturmada profesyonel yardım etmeye çalışıyorum. Sakarya'da iş arıyorsanız eğer ve profesyonel cv hazırlatmak isterseniz hemen bana ulaşabilirsiniz. Hazırladığımız özgeçmişle Sakarya'daki iş ilanlarına başvurup kariyer hedefinize ulaşabileceksiniz.