Ana Sayfa Survivor 2019 Özel Survivor 2019 Türkiye / Yunanistan Aday Kadrosu

Survivor 2019 Türkiye / Yunanistan Aday Kadrosu

2019 Survivor Türkiye Aday kadrosu belli oldu. Türkiye takımında yarışacak yarışmacılar adından çok söz ettireceğe benziyor. Bazı tanıdık yüzler sizleri şaşırtabilir. 30 kişiden oluşan 2019 Survivor aday kadrosu hakkında detaylı bilgiler. Bu kadrodan seçilecek olanlar 2 Şubat ta Yunanistan ile yapılacak mücadelelerde boy gösterecekler.

Survivor Asil Cengiz Kimdir?

26 Yaşında / İzmir / Karşıyaka dan yarışmaya katılıyor. Muğla doğumlu olan Asil’in mesleği ise proje koordinatörlüğüdür. Çocukluğumdan beri sporun içerisindeyim 8 yıllık bir futbol geçmişi olan Asil’in babası çok fazla gitmediği için sonrasında vucut geliştirmeye evrildiğini söylemektedir. Aynı zamanda 10 yıllık bir yüzme geçmişi var. 2012 yılından beri wellness sektöründe.

İnsanların hayatlarında Sakatlanma ya da rahatsızlanma olmasını beklemeden normal yaşantılarına devam etmelerini sağladığını söylemekte. İzmir , Alsancakta kendi stüdyosu bulunmakta ve 50 öğrencisi bulunuyor aynı zamanda fizibilitte ve yemekleri kendi hazırlıyor tüm işi kendisi yaptığını belirtiyor .

Asil: “Survivor benim için hayatta kalmak demek. Survivor yarışması dışında da hayatta kalma mücadelesi veriyoruz, Artık büyük balığın küçük balığı yediğini değil hızlı balığın yavaş balığı geçtiğine inanıyorum. Survivor da da gerçek yaşantımızda olduğu gibi kendi üzerimize bahis oynamamız gerek bunu fazlasıyla bilincindeyim ve en iyi yapabilecek kişininde ben olduğuna inanıyorum yani. Bilmelerini istediğim konulardan biride rekabet duygusuyla lanetlendiğimi bilmelerini istiyorum.

İzmir marşını onlara ezberleteceğimi bilmelerini istiyorum. Televizyonda izlerken oradaki bazı kişilerin gerekli ruhla gerekli inançla gerekli bağlılıkta olmadığını görünce orada olması gerekle kişinin ben olması gerektiğine inandım.
Gerek fiziksel gerek mental özelliklerimin tümünü birleştirince Survivor birincilik yolunda bana fazlasıyla yardımcı olacağına inanıyorum.
Ekip içerisinde kendi takımımda mobing, dayatmaya, hakkımın yenmesine o tür şeylere yer zemin hazırlayacağımı düşünmüyorum. Algı yönetimine ekip içerisinde ve diğer takımı çok iyi hissettirecceğime eminim.
Babaannem her zaman gözü karalıkta güç sihir ve dahilik var derdi. Bu anlamda kör olduğumu bilmenizi istiyorum” dedi.

24 Yaşında memleketi Rize. Crossfit Atlet. Daha önce yüzdü ve basketbol oynadı ve atış alanında çok yetenekli olduğunu belirten Atakan şimdi ise crossfit yapıyor. Cross şampiyonasında kendi kategorisinde birinci oldu. Türkiye kürek şampiyonasında da 2. oldu. ” İddialıyım, güçlüyüm, hırslıyım ama hırsımı sporda her zaman pozitif motivasyon olarak kullandım. Her zaman daha iyisini yapmaya çalıştım sınırlarımı zorladım.
Orası Dünyanın en zor yarışması şartlar çok zor ama bana göre dünyanın en gurur verici yarışması. Bende bu gururu yaşamak ve sevenlerime başta aileme duyguyu yaşatmak istiyorum. Bu kupayı almak istiyorum” dedi.

Survivor Atakan Işıktutan Kimdir?

24 Yaşında memleketi Rize. Crossfit Atlet. Daha önce yüzdü ve basketbol oynadı ve atış alanında çok yetenekli olduğunu belirten Atakan şimdi ise crossfit yapıyor. Cross şampiyonasında kendi kategorisinde birinci oldu. Türkiye kürek şampiyonasında da 2. oldu. ” İddialıyım, güçlüyüm, hırslıyım ama hırsımı sporda her zaman pozitif motivasyon olarak kullandım. Her zaman daha iyisini yapmaya çalıştım sınırlarımı zorladım.
Orası Dünyanın en zor yarışması şartlar çok zor ama bana göre dünyanın en gurur verici yarışması. Bende bu gururu yaşamak ve sevenlerime başta aileme duyguyu yaşatmak istiyorum. Bu kupayı almak istiyorum” dedi.

Gücüm hırsım insan ilişkilerim ve saygımla, başarımla özellikle performans anlamında ve ada hayatımdaki insan ilişkilerimle başarılı olabileceğimi düşünüyorum. Ben oraya zaten şampiyon olmaya gidiyorum. Ülkemi de ismimin anlamı gibi güçlü bir şekilde temsil etmek için survivor a katıldım” dedi..

Survivor Azim Kaan Güvenilir Kimdir?

Oyuncu olan Kaan 29 yaşında İstanbullu. “Günlük hayatında aktif olarak spor yapıyorum. Boks yapıyorum Futbol oynuyorum fitness yapıyorum günümün çoğunluğu spor yaparak geçiyor aslında” diyor ” Bizde ve Aileden geliyor ama ben fitnessla başladım Ondan sonra boksu yaptım. Futbolda oynuyordum süper amatör olarak topta koşturdum maçlarında var Amatör olarak. Ben her zaman hedeflerinin peşinde koşan bir insan Olmuşumdur. Survivor’da benim en büyük hayalim olmuştur Kendime çok üzülüyorum açıkçası hem sportif anlamda hem de Mental olarak Kendimi çok iyi ifade edebileceğini düşünüyorum. Atışlarına çok üzülüyorum açıkçası el becerim e güveniyorum hızım da iyidir Kondisyonuma da Güveniyorum Yani Kendime güveniyorum Mental olarak da Sadece aç kaldığında fazla agresif oluyorum Ona güvenemiyorum açıkçası ama o da bir sınav Ben Survivor’da Aslında kendini bulmak istiyorum birey olarak fiziksel olarak sınırlarımı zorlamak istiyorum. O yatakta değil yerde yatmak istiyorum o yağmurun altında gerekirse Islanmak istiyorum aç olarak yarışmak istiyorum kendimi sınamak istiyorum. Tabii ki hedefimiz şampiyonluk . Çok çabuk parlayabiliyorum. Ama Saman Alevi gibi kin tutmam hiçbir zaman ama ben adam satmayı hiç sevmiyorum. Yola çıktıklarımı yolda bulduklarıma hiçbir zaman değişmem. En büyük hayalim Survivor’a sınırlarını zorlamaya gitmek Ama beni kim Zorlayacak onu bilemiyorum

Survivor Buse Akar Kimdir?

21 yaşında olan Buse Marmarisli. Endüstri mühendisliği son sınıf öğrencisi. Voleybolcu olan Buse 3 Lig’de oynadı şu anda Amatör olarak üç aydır dans ediyor. “ Ben ilerde insanların kalbine dokunmak istiyorum bunun içinde Survivor’ın uygun bir yer olduğunu düşünüyorum” dedi

Hiç modellik ve mankenlik tecrübe olmamasına rağmen arkadaşlarım Ve çevrenin etkisiyle bu sene Miss Turkey ya başvurdum. Ve son 10 finalist arasında adam Bunun beni çok değiştirdiğini düşünüyor Kendimin neler yapabileceğini orada keşfettim

“İnsanlarla olan iletişimi ve hız zaman pratikliğimin bana Survivor’da katkısı olacağını düşünüyorum. Bundan önceki Survivor ları izlediğimde adada iletişimi yüksek olan insanların adadaki motivasyonu artırdığını gördüm ben de kendimde bu motivasyon arttırıcı özelliği gördüğüm için adada bu özelliğinin ön plana çıkacağını düşünüyorum  bu sene Türkiye Yunanistan Evet biliyorum pek fark etmez oraya çıkacağım Yunanlıları Türklerin gücünü göstereceğim.Herkes beni saat yönünde biliyor ama onlara survivor da onlara yırtıcı yüzümü göstereceğim” dedi.

Survivor Yağız Erdoğan Kimdir?

22 yaşında olan Yağız, Rizeli. Milli atlet olarak yaşamını sürdürmekte. Ilkokulda başladığı atletizm   13 yıldır devam ediyor. Atletizme devam ederken profesyonelleşmeden önce Futbol, basketbol, voleybol, okul turnuvaların devam etti. 13 yıldır atletizm takımın dayım  Milli takım sporcusu yum aynı zamanda Rekortmenim. Balkan şampiyonu takımında yer aldım Hem kendi ülkemde hem de diğer ülkelerde temsil ettim  yarışmalarda dereceler aldığı birincilikler ikincilikler 3 likler aldığım rekorlar kırdım. Bu büyük bir gurur benim için büyük bir onur aynı zamanda. Ben bu büyük gururu ve Onur’u Survivor’a da taşımak istiyorum

“Gidersem neler olur gittiğinde neler yaparım parkurlarda nasıl bir performans sergilerim bunları düşünüyordum hep Tabii ki güzel hayaller kurdum performansımı dediğin gibi çevikliği ve çabuk uyuma güveniyorum Benim için zor bir savaş ama tatlı bir galibiyet olacak” dedi.

Survivor Büşra Yalçın Kimdir?

21 Yaşında olan Büşra, Tokatlı. İstanbul’da yaşıyor Çanakkale 18 Mart Üniversitesi beden eğitimi öğretmenliği okuyor.  ilkokul 4 sınıfta voleybolla tanıştığı okul takımı ile başladı daha sonra Bahçelievler voleybol takımında yaklaşık 12 yıl voleybol oynadı “Survivor’a üniversitenin ilk yılında bir Doğa kampı dersimiz vardı işte orada bir Survivor yaşadık açlık ve hocamızın istediği şeyler ve daha sonra ben oraya niye gitmiyorum dedim. Çok hırslıyım istediğim şeyi kafama koyduğum da her zaman yaparım orada bir kadın finalist ya da kadın şampiyon olmasını gerektiğini düşünüyorum bu yüzden orada olmak istiyorum”

“Survivor’ın bu yıl Türk-Yunan olması Bu yıl benim için çok iyi.  Çünkü ben voleybol da milli takıma gidemedim Bu yüzden orada milli duygularla yarışarak Kendini milli takımı temsil edecek şekilde gösterceğim için mutlu olacağım Türkiye diğer ülkelere göre daha Bence daha böyle birbirini sahiplenecek tutucu arkasında destekleyen bir halkımız olduğu için orada hani bunu duygularımı hissederek yaşayacağım ve hissi alacağımı düşünüyorum.”

“Eğer Survivor ı kazanırsam sporcu kişiliğinin orada bana çok şey katacağına inanıyorum voleybolda Takım ruhunu aldığım için orada da bunu göstererek finale kadar gidebileceğim ve kazanabileceğini düşünüyorum ” dedi.

Survivor Seda Ocak Kimdir?

34 Yaşında olan Seda Ocak, Bursalı ve eski milli atlet. Atletizm antrenörlüğü yapıyor. 2017/2018 Survivor yarışmasında  yarışan Sema’nın ikiz kardeşidir. İki oğlu var. Anaokulu öğretmenliği mezunu aynı zamanda spor yönetimi okudu.  Atletizme Sema ile birlikte başladı daha sonra branşları seçtiler. 100 metre engelli koşucusu 2003 yılında evlendi ve sporu bıraktı. Daha sonra üniversitede eğitimine devam etti.

“Survivor’a hazırlık aşamasında günde 2 antrenman yaptı bazen haftada havuzla birlikte 3 Antrenmana çıkardık.

Eksiğimiz olmaması açısından Bunun yanı sıra atışta çalıştığı zorlandık ama değdi yani.

Survivor’da parkurlarda özümün Kara olmasının işe yarayacağını düşünüyorum genel olarak belki de İngilizce olduğundan dolayı öyle bir korkum yoktur öyle canım da tatlı değildir hırsla güvenirim Normalde hayattaki felsefem de yani bir şey yapamayacak bile olsa bir erkekte yapıyorsa ben de yapabilirim öyle giderim genelde de yaparım yani” dedi

Survivor Ecem Onaran Kimdir?

29 yaşında olan Ecem Onaran, spor eğitmenidir ve İzmir’de yaşamaktadır.

“8 yaşında spora başladım beden öğretmeni sayesinde bir antrenöre yönlendirildim daha sonra güzel bir yarışma yapıldı orada da Fenerbahçe’nin spor koordinatörleri gelmişti seçmişlerdir Beni o zamandan beri Fenerbahçe kulübünde dahil oldum ve senelerce Fenerbahçe lehine yarıştım.  Survivor benim için çok önemli Çünkü belli bir yaş dinde sporu bırakmak zorunda kalmıştım ve belki de kendimi kanıtlamak istiyorum bazı şeyleri o parkurun içinde olmak birileri ile yarışmak tekrar aynı rekabeti hissetmek mücadele etmek benim için önemli.

açlık beni zorlamaz Çünkü Mental olarak çok güçlü olduğuma inanıyorum zaten yarış dönemleri yaklaştığında çoğu şeyi yiyemedik 7 bazı şeyleri sürekli aynı şeyleri tükettik O yüzden beni zorlayacağını inanmıyorum

Yunanistan’a karşı bir yarış içerisinde gireceğiz ve ben eski milli bir sporcuyum bu beni daha da cesaretlendirecek çünkü bu işin içinde bir mücadele var rekabet var bir hırs var ve senelerce hep Türkiye adına yarıştım bu milli duygular Beni buna karşı çok daha fazla güçlendirecektir” dedi.

Survivor Özgür Özdemir Kimdir?

35 yaşında ve dalgıç olan Özgür Özdemir,  Rizeli. 21 yıldır Bodrum, Gümüşlük’te yaşamını sürdürüyor ve  Turizm ile uğraşmakta.

Profesyonel olarak dalgıçlık zıpkıncılık yapıyor ve onun dışında tüm sporlarla uğraştığını ifade ediyor Rüzgar sörfü de yapıyorum Snowboard da yapıyorum kampçılıkta Yapıyorum dağcılık da yapıyorum temiz sporları yapmışlığım var uygulamıştım va”r diyor Özgür Özdemir.

Yani genelde sıcak kanlıyım. Sonuçta Turizm ile uğraşıyoruz insan ilişkileri mi İyidir herkesle karışırım konuşurum beni severler hiç bir kişiyle de sorunum olmaz problemim olmaz Her insanla kaynaşırım

Survivor’a 2012’de katılmaya karar verdim O zaman babamı kaybetmiştim Annemle başbaşa oturuyorduk ve ilk Yetenek Sizsiniz’de Survivor katılımlarımız başlanmıştır, başvuru formunu doldurabilirsiniz diye bir yazı görmüştüm Annem de öyle aramda bir diyalog geçti ve an ben katılacağım diye. Ben de o gün başvurdum.

Survivor’da esas mesele bu sene Aslında mevzu çok derin Yunanistan konuşuyor Daha fazla efor gerektiren daha fazla savaş gerektiren bir olay. Çok da inanıyorum o savaşta sonuna kadar gideceğim sonuna kadar yani elimden gelenin daha fazlasını çok çok üstüne katarak kazanacağız

Mevzu derin sıkıntı büyük.  Türkiye / Yunanistan bu sene rakiplerin hepsinin aklını başından alacağım yeri gelecek  vura vura, eze eze yeri gelecek savaşa savaşa herkesin aklını başından alacağım herkes akıllı olsun” dedi. Haydi bakalım görelim…

Survivor Emin Günenç Kimdir?

24 yaşında olan Emin Günenç, Tekirdağ-Şarköylü. Oyunculuk yapıyor. 7 yaşında futbola başladı 10 sene futbol oynadı bırakmak zorunda kaldı bir sakatlık yaşadı. 6 senedir fitness yapıyor son 1 senedir Crossfit. çalışıyor.

“Spor yapmayı çok seviyorum spor hem fiziki hem ruh hem bana çok iyi geliyor.

Hiçbir zaman hayatımı bir odada çalışıp geçirmek gibi bir hayalim yoktu Hareketli bir insanım futbolcu olamadığım için bir süre içinde bir arayış sezdim içindeki sezgi beni daha farklı yerlere çekti en büyük hedefim. Oyuncu olmak hedefime yürüyerek değil koşarak için Survivor’da birinci olmak istiyorum. Asla pes edeceğimi zannetmiyorum

Survivor izlerken kolay olduğunu zor bir iş ama pes  pes etmeyenlerin yapabileceği bir şey olduğunu düşünmüyorum kendi kondisyonumu ve zeka ama güveniyorum kendimi Survivor’a tamamen hazır hissediyorum. Yarışlarda arkadaşlarıma çok başarısız olursa gerginlik yaratır. Çünkü biz takımız ne takım halinde kazanamaz gerekiyor o yüzden herkes benim kadar yarış kazanmasının ya da çalışkan olmasını Bir saf etmesini istiyorum” dedi

Survivor Okay Köksal Kimdir?

 31 yaşında olan Okay Köksal, Milli Güreşçi ve Artvinli. 7 yaşında güreşe başladı abileri ve babasının önderliğinde Artvin’de okuluna gelen Güreş antrenörleri sayesinde güreşe başlamış oldu.

“İyi başarılar aldı. Ve güreşte başarılı kulüplerden beni izleyen takip eden hocalar daha iyi kulüplere beni almak istediler. Bu süreçte Ankara TEDAŞ Spor Kulübü beni ben yapan hocaların var onlara verme selam olsun. hocalarım sayesinde daha iyi oldum ve güreşe başladı.

Ben birçok yurtdışı turnuvalarına gittim turnuvaların hepsinde hemen hemen hep birinci oldum. Avrupa şampiyonluğu var tek bir 2. liğim var Dünya ikinciliği son saniyelerde kaybettiğim maçtı.

Tabii ki nasip kısmet Allah’ın takdiri diyebiliriz.

Bu sene de Survivor’da Türk Yunan olduğu için artık kolumuzu bacağımızı bırakacağız orada Elimizden geldiği kadar mücadelemizi yapacağız. atta daha fazlasını yapacağız. Çünkü yunanlılar bizim Ezeli rakibimiz.   Adada açlıktan yana bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Sporcu yönünde burada soğukkanlılığını koruyacaktır açken bazen sinirli olunabiliyor ama bunu koruyacağıma inanıyorum. Sportmen yerinden benliğinden ve kişiliğinden ödün vermeden mücadele edeceğine inanıyorum .

Adrenaline alışığım. Güreş çok zor ve spor hatta dünyanın en zor sporlarından birisi olduğu için sürekli nabız da yükseliyor yüksek nabızda uzun mücadele ediyoruz Bu da benim nabzını yüksek olduğu durumlarda dahi atışlarında isabetli olacağını bitir işlerini güzel olacağını umuyorum.  bir güreşçinin orada neler yapabileceğini herkese göstermek istiyorum” dedi.

Survivor Emre Durak Kimdir?

Adana’dan yarışmaya Katılıyor 21 yaşında spor bilimleri fakültesi öğrencisi. spor ve mücadele hayatımın vazgeçilmez bir parçası martial arts dövüş sanatları ekstrem sporlar ile uğraşıyor.

2019 Survivor’ın sürpriz ismi Emre geçen sene Tabiri caizse geldiği gibi gitmişti. Bu gidişimde takımların oturması ve gruplar gruplaşmanın olduğunu belirtmek isteriz. Sonradan katılan yarışmacılar büyük dezavantaj yaşıyor ve bunun üzerine Acun Ilıcalı, Emre’ye seneye Survivor’a katılma sözü vermişti. Sözünü tutmuşa benziyor Acun Ilıcalı.

“İnşallah sınırları açmaya gönüllere taşmaya geliyorum” Diyor Emre Durak

“elendiğim günden beri yılmadan canımdan kanımla bir daha Survivor’a gideceğim günü bekledim.

Ama unutmadım ki beklediğim gün gelecekse çektiğim acı kutsaldır.

Türk’ün hızını hırsını gücünü göstermeye geliyorum. İhtiyacım olan sizin de bana inanmanız. Yılmadan çaba ve gayretleri her gün çalıştım. Türkiye / Yunanistan olacağını öğrendim. Türkiye’yi temsil etmek bu şerefe nail olmak bana da daha bir gayret verdi.

Müzeyyen Seren Bayülken Kimdir?

22 yaşında olan Müzeyyen Seren bayülken, Isparta Eğirdir ben yarışmaya katılıyor. Yüzme ile uğraşıyor profesyonel bozuk yüzücülük yapıyor yelkenli uğraşıyor ve rüzgar sörfü, badminton ve kayakla ilgileniyor.  istanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi öğrencisi. 2. sınıfı siyasal fakülte Onun dışında spor sanat ve müzikle ilgileniyor.

Survivor’a gitmek istemeyen geçen sene Karar vermiş şu kaostan modern yaşamdan şehrin gürültüsünden bir süre uzaklaşmak ve gücünün sınırlarını test etmek için Survivor’a gitmek istediğini söylüyor  

“Asla pes etmem kendi kendimi motive ederim ve Hani Azimli indir pes etmek pek yoktur kanımda  enerjim çok yüksektir çevrem onu diyor senin gibi enerjisi yüksek ve farklı bir enerji yayan insan görmedim Bunun adada bana büyük fayda sağlayacağını düşünüyorum.  Survivor’a çok katılmak istiyorum senelerdir hayalinde olan bir hayaldi bu fakat Survivor’a somut olarak düşünmek son 1 senedir kafamda olan bir şeydi.

Beni çok geliştireceğini düşünüyorum halkın beni tanıması benim onu tanımam daha çok güzel bir ortam yaratacağını düşünüyorum İnşallah olur inşallah giderim inşallah paylaşırız halkla milletle çok güzel olur diye düşünüyorum inşallah” diyerek iddiasın ortaya koyuyor.

Erdem Ekşioğlu Kimdir?

25 yaşında olan Erden Ekşioğlu oyunculuk yapıyor. Daha önce kurumsal işletmelerde çalıştı son 1 senedir oyunculuk yapıyor 2 senedir boks yapıyor öncesinde Fenerbahçe’de altyapıda futbol oynadı

“Karakterime çok güveniyorum enerjik bir yapım var Survivor’da kendimi kanıtlamak istiyorum.

Benim için oyunculuktan daha büyük Hayal varsa o da Survivor Iğdır çünkü oyunculukta başka karakterini altında Hedef kitlesi oluşturuyorsunuz ama Survivor da kendi karakterini altında bir hedef kitlesi oluşturuyorsunuz

Aile özlemi zorlayacak ama onlardan ayrı kalmak benim kendi iç dünyama gönlünü sağlayacak biraz daha kendimi dinleyeceğim orada daha çok kıymet vereceğim onlara onun dışında açlığın zorlayacağını düşünmüyorum biraz daha başarıya aç biriyim ben

normal açlıktan sa fiziksel açlığın beni zorlayacağını düşünmüyorum. Bu senin bizim için biraz daha milli bir mücadele edilmiş olduğunu vereceğiz. Yunanlılara olması lazım

kendi takım arkadaşlarındansa kendi rakiple bir yarışmamız olacak.

bu beni daha çok kamçılar evde işte insanların yapamadığı görmek daha daha çok çekti. Ben oraya gidip adada hırsından mücadeleyle Yunanlılara yendiği düşünüyorum Survivor’a kazanmaya gidiyorum kendime güveniyorum başarılı hırslı ve mücadeleci bir yapım var Survivor hayatta kalmak demek bence  hayatın amacı hayatta kalma bir Survivor adada hayatta kalmaya ve yarışmayı kazanmaya gidiyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Kaan Kazgan Kimdir?

24 yaşında olan Kaan Kazgan  aslen Sakaryalı Profesyonel dövüşçü. İstanbul’da yaşıyor.  Profesyonel MMA dövüşçüsü 17 yaşından beri aktif olarak yurt dışında dövüşlere çıkıyor hayatım o şekilde kazanıyor 8 yaşından beri hiç ara vermeden bu sporu yapıyor aynı zamanda kendisine ait spor salonu var ve antrenörlük işletmecilik yapıyor.

“MMA, Muay Thai branşlarında Türkiye şampiyonlukları oldu ve en genç sporcu oldu yurtdışında dövüşen.  Survivor benim için kendimi kanıtlamak demek aslında ben olduğum zaman başarabileceğini biliyorum kendime inanıyorum ama bunu göstermekte istiyorum.

17 yaşından beri ürk bayrağını dünyanın birçok ülkesinde Kıtalarında dolaştırıyorum ne Burada da aynı şekilde o bayrağı taşımak başka bir ülkeye karşı çok daha güzel olacak.

Fiziksel ve Mental olarak kendini çok fazla giremiyorum çok fazla kendimi zorladım noktalar oldu oradaki herhangi bir şeyin beni çok fazla zorla yapmayacağını düşünüyorum ilerleyeceğim ve kazanacağını düşünüyorum. Rakiplerine buradan mesajım var Ben fiziksel ve Mental olarak çok hazırım o yarışmaya gireceğim ve kazanacağım”

Hikmet Tuğsuz Kimdir?

Hikmet Tuğsuz 32 yaşında Antalyalı ve  güreş antrenörlüğü yapıyor.

Toroslar’da büyüdü Ailesi hayvancılıkla uğraşıyor sporu bıraktı ve şu an milli takım antrenörlüğü yapıyor.

Liseyi bitirdikten sonra iyi bir sporcu olduğu için onu üniversiteye aldıklarını söylüyor Avrupa şampiyonalarında gitti Decathlon 8 sene geçirmediğini söyleyeyen Hikmet Tüysüz, Decathlon için sporların babası tabirini kullanıyoruz

Bana atletizmde Deli Hikmet derler, kimsenin yapamadıklarını yaparım ve yapamadığı için Burası tam deli Hikmet’in yeri diye arkadaşını söylerler dedi

“Survivor’da her şeyi bana göre hiçbir şeyin beni zorlayacağını düşünmüyorum. Gözümün gördüğü her şeyi yapabilirim. Hiçbir şey beni üzmez milli takım yarışlarında il dışındayız ailemden uzak kalmak beni üzmez dedi. Yemek olarak hiçbir şeyi seçmem Ne olursa yerim aç kalacağımı düşünmüyorum diyerek sözlerine devam etti. Ben yörük çocuğuyum Toroslar’ın ruhu ben de oldukça Yunanlılar vız gelir” dedi

Sude Burcu Kimidir?

22 yaşında olan Sude Burcu, İzmir’de yaşıyor ve  tekvando sporu ile uğraşıyor.

Milli sporcu olan burcu son 2 yılın Türkiye şampiyonu.  Kulüpler Avrupa üçüncülüğü ve Balkan şampiyonluğu var Türkiye ve uluslararası platformda çok dereceye sahip. çocukluğumdan bugüne kadar 14 yıldır bu spor içerisinde sürekli antrenman yapıyor ve düzenli bir hayatı var. Okul ve antrenman arasında sürekli gidip geldiğini bizlere ifade etti.

Türkiye ve Yunanistan’ın olduğunu duyduğumda itibaren orada olmayı istediğini belirten Sürekli takip ettiğim bir programdı survivor. Burcu: “benim hayatımda böyle bir tecrübenin eksik olmamasını istiyorum” dedi.

Tekvando zaten bir mücadele sporu asıl mücadele gerçekten Survivor’da bu yüzden orada bir sıkıntı çekeceğini düşünüyorum. Dayanıklılık olsun kuvvet hız olsun parkur anlamında genel olarak iyi oldu düşünüyorum sürekli kendimi birileriyle kıyaslıyorum artık kıyaslamak istemiyorum. Kendimi kendimle kıyaslamak istiyorum o yüzden parkurlarda yarışmam gerekiyor. Survivor küçüklüğünden beri hayallerimde olan bir şey böyle bir tecrübenin hayatımda olması kesinlikle gerekiyor .

“Karakterim kararlılığım ve azmim Survivor’da benim birinciliğe şeye taşıyabilir” diyerek iddiasını dile getirdi.

Sinem Kılıç Kimdir?

22 yaşında olan Sinem Kılıç İstanbul doğumlu Ailesi Erzurumlu. Dalış sporu ile uğraşan Sinem aynı zamanda Crossfit yapıyor uzun Doğa koşullarına çok sevdiğini söyleyen Sinem özel bir üniversitede medya ve iletişim okuyor

Survivor’a gelmeyi geçen sene karar verdiğini söyleyen Sinem Survivor’a çok dikkatli izlediğini söyledi. “Survivor benim için tam olarak hayatta kalmak demek aynı zamanda tutkuyla hayatta kalmak demek biz bir mücadele vereceğiz ve en iyi şekilde vermek durumundayız bunu da tutkuyla yapmalıyız aileme her zaman desteğini Omuzumda hissettirir onlarsız zaten yola çıkamazdım sonuna kadar arkamdalar.  Adadaki yaşamda Öncelikle atmosferi sakinleştirmek ve Çünkü sakin ve bir o kadar enerjik bir o kadar sakin yapım vardır onun dışında oyunlar da elimden geldiğince tutkumu şekilde desteklerin Survivor bakınca %100 Deniz havuz oyunu aslında ben de zaten denizde olmaya bayılıyorum dalgıç olduğumu söylemiştim bunu en pozitif şekilde değerlendireceğim “

Tutkuluyum hırslıyım başarılıyım Survivor’da bunun için varım

Simge Olçun Kimdir?

“11 yıl olarak aktif olarak atletizm sporları ile uğraştım daha sonra itfaiye sporları ile uğraştım Daha Parkurlu bir spor olan itfaiye sporları Survivor’daki parkurlara benzer ağırlıklar ve vs barındıran bir spor. Onda da milli takıma girdi milli itfaiye sporcu suyu Ukrayna Çernobil de ülkemi temsil ettim. Dünya şampiyonasında Ülkemizi temsil ettim. Kız takım olarak dünya 4’lü başarısını elde ettik, aktif olarak 12 yıldır spor yapıyorum” diyerek kendini tanıttı

Çok küçükken Survivor’a gitmeyi istiyordum geçen sene başvurdum ilk kez Geçen sene de birçok elime geçti finale Kadir gitti finalde de yedek kadro takılmaz seçildi bu gerçekleşmedi Ben de yarım kalan bir şey var olduğunu düşünerek bu sene tekrar geldim Çünkü uzun zamandır sistemli ve planlı olarak işin düşünüp hazırlanıyorum O yüzden şu anda buradayım gerçekleşmesini istiyorum.

Hız gerektiren hırs gerektiren bir yer Survivor ve bunların hepsine uzun yıllardır profosyonel anlamda spor yaptığım için zaten vücudunda barındırdığı O yüzden orada bir tık daha önde ve hazır gittiğimi düşünüyorum yapabileceklerinin Hiç sınırı olduğunu düşünen bir sporcu oldu imkansız diye bir şey olduğunu düşünmüyorum çünkü bir insan bir şeyi isterse onun yanında gitmeli ve yeterince isterseniz yapabileceğimiz şeylerin sınırı olduğunu düşünmüyorum.

“Buradan rakiplerime de şunu söylemek istiyorum Türkler hep geçmişten bugüne kadar hırslı ve mücadeleci bir millet olmuştur bunun örnekleri örnekleri birçok kez tarihte var Türkler ne kadar mücadeleci ve hırslı olduklarını bir kere daha onlara göstermek istiyorum bu yüzden Survivor dayım güçlü bir rakiplerinin olduğunu bilmelerini istiyorum Buna göre hazırlıklı gelsinler Çünkü ben hazırım”

Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir?

30 yaşında olan Sıla Rümeysa ölçek Ordu Fatsa’dan Survivor’a katılıyor. Sıla tekvando sporu ile uğraşıyor. Profesyonel olarak Tekvando Milli sporcusu aynı zamanda fitness, Kickbox, basketbol, yüzme spor branşları ile de ilgileniyor kendisinin mini bir Kapalı Spor Salonu olarak nitelendiriyor.

“İnsan zor şartlara kaldığı müddetçe kendi gücünü ve potansiyelini farkına varabiliyor hayatın mücadeleyle geçti için kendi gücünün ve potansiyeline vardığım al Survivor ruhuma çok yakın olarak hissettim o yüzden bir kadın Survivor şampiyonu olarak buna taçlandırmak istiyorum” dedi.

“Survivor benim için Gerçek hayatın Ekrana yansıtılmış bir resmi Çünkü Survivor’da gerçek hayatla ilgili her türlü her şeyi mevcut Ve ben bunu yaşamak istiyorum.

Daha önce siklet sporu yaptığım için aşağı tahammül sınırını çok yüksek motorik özelliklerin çok iyi. Hedef atışlarım çok iyi özellikle çözüm odaklı ya kendimi fizyolojik ve psikolojik olarak çok hazır hissediyorum.  Milli bir sporcu olduğum için daha önce ülkemi birçok arenada temsil ettim. Survivor’da da en güzel şekilde de temsil etmek istiyorum beklesinler ve görsünler” dedi

Kader Karakaya Kimdir?

22 yaşında olan Kader, Bursalı. Fenerbahçe Spor Okullarında futbol eğitmeni fitness pilates eğitmenliği yapıyor. 4 yaşında jimnastiğe başladı fakat o dönemde babasının vefatından dolayı ciddi bir rahatsızlığa yakalandı lösemi tedavisi gördü fakat sporla hayata tutundu Ortaokulda atletizmle başladı ve hiçbir zaman bırakmadı mücadeleye devam etti “Hayat beni bir Survivor olarak yetiştirdi” diyor Kader Karakaya.

“Çok küçük yaşlardan beri hep bir mücadele olduğum için asla özel Mem başka açlık hiçbir şekilde beni zorlayacağını düşünmüyorum Survivor izlerken gerçekten damarlarımdaki Kan akışı hızlanıyor orada olmayı çok istiyorum oradaki yarışmacılara bakıyorum mücadelelerine bakıyorum Benim oradan gerekiyor çünkü yapabileceğimi düşünüyorum yapabilirim bir Survivor yarışmacısının da olması gereken bütün kriterler Ben de mevcut Azim hırs rekabet Savaşı ruhum.”

“Eğer bir takım oluştur olacaksa Bu takımın bu kana ihtiyacı var O da benim “

Burak Yurdugör Kimdir?

20 yaşında öğrenci, yüzme sporu ile ilgileniyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Havacılık bölümünde okuyor. Bir süre Amerikan futbolu oynadı. 6 yaşında yüzme ile başladı 15 yaşına kadar yüzme ile uğraştı. İstanbul ve Beylikdüzü dereceleri bulunuyor. En son Amerikan futbolu okul takımında oynuyor şu an fitness ile uğraşıyor. madalyaları ve dereceleri bulunuyor.


“Survivor’ın da olmak benim için şöyle bir duygu Ben gerçekten kendimden eminim 20 yaşındayım 20 yaşındaki bir çocuk kendinden yaşça büyük insanlara nasıl liderlik yapabilir böyle bir algı var yaşım küçük olmasına rağmen gerçek bu nasıl bir lider olunur bunu göstermeye gidiyorum benim Orada asıl olan zeka her şeyi sporla bağdaştıramıyorum.

insanların bana genellikle söyledikleri şey Seninleyken çok eğleniyoruz ama ters tarafına geldiğin zaman çok fazla muhatap olmak istemiyorum. şu an Survivor’a gitme adaylarından bir tanesiyim bu bana Gurur veriyor Açıkçası beni ve ailemi de mi orada kendimi temsil edeceğim kim olduğumu göstereceğim Şu an ben içerisinde olduğum için çok farklı yerde Survivor ve öyle olmaya devam edecek bugün sizlere 3 tane mektupla beraber geldim bir tanesi Ailemiz için diğer bir tanesi Beni seven ve destekleriniz için diğer 1 tanesi ise ben final koltuğunda otururken Yunan dostlarımız için”.

Bora Edin Kimdir?

34 yaşında İstanbul’da olan Bora Edin, Crossfit sporu eğitmeni. Her sporu yapıyor yapıyor yaradılış olarak şanslı olduğunu söyledi. profesyonel futbol oynadığı Malta’da yanı şekilde İsviçre de oynadı. yarışmalara katıldı ve dereceleri var.yaptığınız sporları futbol badminton basketbol yüzme jet ski wakeboard birçok sporu yapabilirim

Geçen sene arada gidenlerde çağrılmıştım ailevi problemlerden dolayı O yüzden katılamadım bu sene tekrar şansımı deneyeyim dedim. Çünkü çok çok istiyorum orada olmayı.

Survivor’da 1. olursa herhalde Hırsım, Asla Pes Etmem ben ve herhalde centilmenliğin sayesinde kazanacağım herhalde gönülleri kazanacağını düşünüyorum.

Begüm Güven Kimdir?

22 yaşında olan Begüm Eskişehir’den geliyor.  13-14 yıldır sadece voleybolla uğraşıyor Kısa bir dönem biçim Oley oynadığı Bunun dışında başka bir sporla uğraşmıyor. liseler arası dünya şampiyonasına gitti dünya üçüncüsü oldu 2 kez diyor Türkiye şampiyon oldu.

“Kendinden 4, 5 yaş büyüklerle yarıştım. Survivor’a gitmeyi Aslında çok istiyorum televizyon da ondan önceki senelerde de izlediğimde hep içimde bir istek vardı. Buna adım atmamıştım hiç. başvuru yaptım ilk adımı öyle attım.”

“Survivor izlerken Şimdi neredesin kaybediyorum ekran başında kendini orada hayal ediyorum orada ben de oyunları oynamak istiyorum. hırslıyım güçlüyüm kendime inanıyorum”

Serpil Uzunçavdar Kimdir?

34 yaşında yarışmaya İstanbul’dan Katılıyor milli tekvandocu olan Serpil aynı zamanda kick boks yaptı. Fitness antrenörlüğü yapıyor ve  aynı zamanda bir işletmenin İşletme Müdürlüğünü yapıyor.

“Uluslararası Balkan şampiyonluğu ve dünya şampiyonluğum var iş anlamında da çok büyük hastaneleri işletme müdürlüğünü yaptım. Her anlamda hem iş hem spor alanında çok başarılıyım. tekvando bir savunma sanatı bir insana şimdi kendiniz de bulmayı öğreniyorsunuz ve yaptığım sporun kendi öz güven. çocukluğundan beri spor içerisinde sporun bana katmış olduğu birçok şey var. Serpil Uzunçavdar denince akla dobralığı başarısıyla açık sözlülüğü ile delikanlılığı gözük karalığıyla tamamen savaşçı ruhuyla içimdeki canavarla Serpil Uzunçavdar şampiyon olabilir” dedi.

“Bazen kendimi kaptırıp burada olduğumu düşünüyorum Hatta sağa sola fırlattım Hadi yapsana yapamadım diye dediklerim oluyor izlerken ben de yarışmada kendimi Yarışıyormuş gibi hissettiğim olur”

“Survivor; yeni hayat felsefesi demek büyük bir başarı büyük bir azim demek. Herkesin yapabileceği herkesin gidebileceği ve herkesin cesaret edebileceği bir ortam değil. Çünkü gerçekten kendine güvenen özgüveni yüksek gerçekten savaşı ruhuna sahip olan insanların biri diye düşünüyorum bunların başını da ben çıkıyorum”

Yusuf Karakaya Kimdir

1994 Elazığ doğumlu olan Yusuf Karakaya, Profesyonel olarak Muay Thai ve kick boks sporu yapıyor. Ben Çiftçi bir ailenin çocuğu 14 yaşına kadar Sadece Okul hayatım oldu okuldan sonra aileme yardım ediyordum 14 Yaşında Arkadaşın bana kick boks sporunu tavsiye etti ve antrenmana gittim ve sporu çok sevdim.

Bugün en iyi olabilmek için hayal kurdum ama aelimde bir problem vardı ailem sporun çok gelecek vaat ettiği düşünmüyordu yani başta desteklemediler.  internetten takip ettiğim bir konu var dı. Antalya’da bir gece ailemden ilk defa habersiz otobüs terminali gittim. bir bilet aldığında Antalya’ya gittim.

kulübe gittim direk ve onlara burada antrenman yapabilir miyim? diye sordum bana kapılarını açtılar Sağ olsunlar. Dışarıda yatıyordum ilk başta.

Sonra antrenörü durumu öğrendi Bana da dedi ki Salonu temizlersen burada kalabilirsin. bunun karşılığında Salonu temizlersin ve bizim adımıza dövüşürsün. bir şekilde salonda yatarak antrenmanla devam ettim.

Uluslararası ve Türkiye genelinde birçok amatör başarı yakaladım.  Yine bir gün uçak bileti kestim. Kendimi akşam valizini topladım o zaman İngilizcem bile yoktur Taylanda gittim. Bir buçuk yılım Tayland’da geçti. 3 tane şampiyonluk yaşadım.

Survivor’a katılmamı ki amaç ben Bu zamana kadar birçok ülkede ülkemi temsil ettim. Şu anda şampiyonluk yaşadığım rekabete çok seviyorum. Şu an için de bulunabileceği en büyük rekabet en büyük Challenge Survivor diye düşünüyorum.


“Türkiye-yunanistan olması benim için ayrı bir motivasyon. inşallah Türk halkının desteği ile beraber de oraya iz bırakacağımı ve şampiyon olacağıma inanıyorum.  yaptığım işi yapmaya savaşmaya gidiyorum”

Hakan Kanık Kimdir?

19 yaşında olan Hakan yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. küçük yaşta basketbola başladı ve pek başarılı olamadığı için Basketboldan sonra Vücut geliştirmeye gitti Yaklaşık 4 seneden beri vücut geliştirme yapmakta ve vücut geliştirmeden sonra aşçılık yapmaya devam ediyor. Survivor’a gerçekten çok istiyorum Eğer katılırsam Survivora asla geri dönmeyeceğim ve ülkem orada en iyi şekilde temsil edeceğine eminim.

Sevdiklerinizden uzak kalacağız ailemizden uzak kalacağız en önemlisi aç kalacağız ama ara illaki bir şey olur mu on numara yemekler yaparım takımını doyururum.

Survivor’ın parkurları çok uzun engebeli yani acayip özellik gerektiren parkurlar ama ben orada yaşamaya Atiklik ve bütün parkurların üstesinden gelebileceğini inanırım.

Asıl soru kimin beni yeneceği değil asıl soru Beni kimin durdurabileceğidir.

Sami Levi Kimdir?

37 yaşındaki şarkıcı Sami Levi Survivor’a katılıyor İstanbul doğumlu olan Sami herkesin bildiği bir sanatçı lise mezunu ve halen sahne çalışmalarına devam ediyor. 8/9 aydır Survivor’a hazırlanıyor spor yapıyor.  “10 senedir Survivor’ın O büyülü ortamında olmak istiyorum ve olacak inşallah bugün. Iyi yürekli bir insanım Öyle düşünüyorum Survivor’da beni diğer insanlardan ayıracak Ve birinci olmamı sağlayacak olan evimiz özelliğin insanlığım olacaktır”.

“İnsanlarla o psikolojiyle açlıkla savaşa biliyorsan Bence yolun daha açık gibi geliyor bana. Tabii ki yarışmalarda da hızlı ve güçlü olmamız ona da güveniyorum ama arka planındaki açlık o psikolojiyi idare edebileceğini düşünüyorum.  Hız denge kuvvet tamam da yürek olmazsa hiçbir önemi yok”

Halim Baydur Kimdir

1989 Yalova  doğumlu. Küçük yaştan itibaren dövüş sporları ile uğraştı. Devamında bilek güreşi ve vücut geliştirme yarışmalarında derece elde etti. 3 defa Türkiye Şampiyonu oldu bir kere de Balkan Şampiyonu oldu. dünya ve  Avrupa şampiyonalarında da dereceleri var.

“Benim ilk şampiyonluk kupasını aldığında insanların bana bakışıyla. En net hatırladığım en mutlu olduğum benim üst seviye Taşıyan şampiyonluğundu.  bir atasözü var el yumruğu yemeyen kendi yumruğunu Balyoz sanırmış. Kendimi ne kadar güçlü sandığın değil ne kadar güçlü olduğun önemlidir. Survivora katılma amacı savaşçı ve lider ruhumu orada sonuna kadar zorlamak.”

Survivor izlerken Çetin Ada şartlarında zorlanlayacağımı parkurları çok rahat ve hızlı geçeceğini düşünüyorum.  lider ve savaşçı ruhu her şeyin üstesinden gelecek. Birçok Kez dünyada ve Avrupa’da Türkü gösterdim son bir kez da Survivor’da bunu göstereceğim

Melisa Emirbayer Kimdir?

23 yaşında olan Melisa yarışmaya İzmir den geliyor. 7 yaşından beri yüzme sporuyla uğraşıyor. Hiperaktifliği yüzünden bu spora başladığını belirten Melisa milli yüzücüdür.

Galatasaray ve Fenerbahçe de görev aldı milli takıma hizmet veriyor sayısız Türkiye şampiyonluğu var Ayrıca Türkiye rekorları da bulunmakta.  yapabilir misin kelimesi benim hayatımda yok yapacağım İstersem yaparım. isterse bir sene aç kalıyım benim için açlık beni zorlayacağını zaten düşünmüyorum.  Survivor’ın Türkiye-Yunanistan olması beni daha çok hızlandırıyor rekabetin ve heyecanı daha çok artacağını düşünüyorum. hırslıyım inançlıyım başarılıyım ve mücadele için hiçbir zaman kolay kazanmadım  zoru başarmaya gidiyorum

Survivor Asıl Takım Listesi

 1. Master Chef : Hakan Kanık
 2. Sema’nın ikizi: Seda Ocak
 3. Sude Burcu
 4. Yusuf Karakaya
 5. Bora Edin
 6. Ecem Onaran
 7. Hikmet Tuğsuz
 8. Kader Karakaya / ELENDİ
 9. Atakan Işıktutan
 10. Melisa Emirbayer
 11. Büşra Yalçın
 12. Okay Köksal
 13. Erdem Ekşioğlu / Sakatlık Nedeniyle ELENDİ
 14. Kaan Güvenilir
 15. Sabriye / Eski yarışmacı

Aşağıdaki videodan da izleyebilirsiniz. Favori yarışmacınızı aşağıdaki yorum alanından yazarak desteğinizi iletebilirsiniz.

Yunan Survivor Takım Kadrosu

 1. İoulieta Kitrinou /Elendi
 2. Dimitra Vamvakousi
 3. Afroditi Skafida
 4. Kiriakos Pelekanos
 5. Panagiotis Konstantinidis
 6. Spiros Gourdoupis
 7. Nikos Kosmas
 8. Dimitris Margaritis
 9. Ria Kolovou
 10. Toni Stavratis
 11. Demi Tsaganou / ELENDİ
 12. Nantia Mavroudea
 13. Katerina Dalaka

1 Yorum

Comments are closed.

Must Read

2019 Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali Değerlendirme

2. kez düzenlenen Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali hakkında tüm bilgiler ve festival deneyimleri. Özel konuklar firmalar ve katılımcıların görüşlerini...

Ceviz Fidanı Çeşitleri Fiyatları 2019

Ceviz yetiştirmek için sizlere en fidan çeşitlerini sunmaktayız. 2019 yılı itibariyle fidan fiyatlarını sizlerle paylaşacağız. Ayrıca ceviz ağacı nasıl yetiştirilmesi konusunda...

Farmasi Üyeliği ile Ürün Satışı

Ülkemizin yükselen değeri farmasi ile siz bay ve bayanlar hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Sakarya Farmasi temsilcisi Menekşe Soydan sizlere kazanmanın yollarını anlatıyor.

Organik Barbunya Tohumu ile Yetiştirme

Mutfağımızın kırmızı, beyaz güzeli barbunya yetiştirme hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Barbunya'nın faydalarını bile anlatmaya gayret göstereceğim.

Uzmanından Profesyonel CV Hazırlama

Uzmanından cv hazırlama istiyorsunuz yada wordde cv formu arıyorsunuz.Okulunuzu bitirdiniz yada işinizi bıraktınız sizlere basit cv örnekleri'nin yanı sıra exel, word, pdf cv oluşturmada profesyonel yardım etmeye çalışıyorum. Sakarya'da iş arıyorsanız eğer ve profesyonel cv hazırlatmak isterseniz hemen bana ulaşabilirsiniz. Hazırladığımız özgeçmişle Sakarya'daki iş ilanlarına başvurup kariyer hedefinize ulaşabileceksiniz.