Ana Sayfa Web Sanal'da Yaşanan Aşklar Gerçek midir

Sanal’da Yaşanan Aşklar Gerçek midir

Hayatımıza hızlı bir şekilde giriş yapan sosyal paylaşım sitelerinin artışı ile birlikte kendini gösteren internet ağ üzerinden bağımlısı haline geldiğimiz sohbet ve paylaşım sitelerin bir bakıma esiri olmaya başladık. Yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı kendimizi sosyal hayattan soyutlandırıp sanal hayata adapte olmaya başladık.

Bir zamanlar boş zamanımızı televizyon karşısında filim izleyerek geçirdiğimiz vakitleri ise şimdileri sanal alemin karşısında geçirir olduk.Kimileri için deşarj olma, sohbet ve arkadaşlık kurma ortamları, kimileri içinde heyecan arayışı ve aşk peşinde koşma aracı olarak görülmekte.

Sanal alemine dalış yaparak artık farklı insanlar tanışma imkanlarımızın olduğunu keşfettik, kimileri için bu keşif kendilerine olan güvensizliğin artmasına bile sebep oldu.Bir tıkla binlerce insanlara hitap edebileceğimizi gördük ve yeni yeni insanlarla diyaloglar içine girerek normal sosyal hayatımızda yapamadığımız sohbetlerin içinde kendimizi bulduk.Bir bakıma Sanal ortamının esiri olmaya başladık.Sosyal hayatlarımızı bir kenara atıp sanalleşmiş hayata başladık.

SANAL ALEMDE YAPILAN AŞK SOHBETLERİ NE KADAR GERÇEKÇİ OLABİLİR

Yalnızlığımızı gidermek için dalış yaptığımız facebook,twitter ve bunun gibi bir çok sohbet ağları hayatımızı ne kadar etkileyebilir?
Sanal alemine merhaba dediğimiz an ilk işimiz kendimize bir profil bulmak ve güzel resimlerle süslemek oldu.sonrada kafa dengimiz olacak
bir arkadaş bulmakla yola koyulduk.Önceleri masumhane başlayan sohbetler, günler ve haftalar boyunca sohbet ettiğimiz kişilerin bağımlıları olmaya başladık.Bir nevi karşındaki kişi tanımadan o kişinin yokluğunu hissetmek, arkadaşlığını özlemek gibi bir durum yaratmaya başladı kendimizde.

Bir insan hiç görmediği bir kişiye aşık olabilir mi ?

Eğer ki bu yaşanan duygu alışverişini aşk ile nitelendirirsek, evet bir insan hiç görmediği, dokunmadığı birine aşık olabilir.
Önemli olan bu aşktan ne anlam çıkardığınıza bağlı dır. Kişi olarak eğer ki görselliğe çok önem vermeyen biri iseniz o zaman karşınızdaki kişinin beynine vurulabilirsiniz.Kurduğu cümlelerine, sohbetine yani aşık olmak için bir çok sebepler kendinizde yaratabilirsiniz.Bazen görmek istemediğimiz olguları göz ardı etmeyi kendimize alışkanlık yaparız misal, yüzünü hiç görmediğimiz bir insanı kendi beynimizde canlandırdığımız şekli ile aşık olmak gibi.Kendi özelliklerimizi çarpıtarak beynimizde canlandırdığımız bir kişiliğin rolüne girmek gibi.
Görmeden ve dokunmadan yaşanan sanal aşkları, bu ortamı yaşayanlar için bir anlamı olduğu kesin.Kimi zaman bu duygu alışverişiyle
yalnızlığını paylamak gibi, kimi zamanda mutluluğunu ve hüznü paylaşmak gibi.Saatler boyunca Netin karşısında hiç bıkmadan usanmadan sohbet yaparak zaman geçiren bir çok kişi var.Hatta bu sohbetlerini saatlerce süren telefon konuşmalarına da yansıtmaktalar.
Dolayısıyla yaşanan sanal ilişkilerde ortak noktalar olmaya başlar ve duygu ile düşüncelerini samimi ve düşünceli bir şekilde karşı tarafa yansıtır.

Toplumda kazanılmış bir ifade ise internet gerçek olmayan ve sanal alem olarak tanımlanır, oysaki bu tanımlamayı çürütecek çok fazla örneklerinde var olduğunu biliyoruz. Sanalda tanışıp reelde bulamadıkları dostlukları sanal yoluyla bulup gerçek hayatta da bu dostluklar seviyeli şekilde sürdüren binler kişilerin var olduğu da kesin.

SANALDA YAŞANAN AŞK İLİŞKİ YAŞADIĞINI ZANNETME HALİ

Farklı şehirlerde yaşayıp ve sanal ortamda sosyal ağ üzerinden tanışıp aşk yaşayanlar için ne kadar gerçekçi bir aşk olabilir, sanalda yaşanan aşk.Böyle bir durumda kişiler bir ilişki yaşadığını zannetmesinden ibaretti yaşanan duygular.

Benim düşüncem ise bir insan normal hayatında başlayan aşk ilişkilerini sürdürmek için güven duyması lazımken ve sevilen kişinin ona
sahip çıkması istemi varken sanal alemde bu olguların olmayacağı ve dolayısıyla aldatma ve aldatılmaların da daha kolay olacağı da
göz önünde bulundurmak lazım.
Yaşanan herşeyi dozunda bırakmasını bilmemiz lazım ve en önemlisi dışardaki gerçek yaşamdan kopmadan kaçmadan hayatımızı
sürdürmeliyiz.Kendimizi daha fazla sanal aleme bağımlı yapmadan ve gerçek dünyadan kopmadan sanal alemin keyfini çıkaranlardan olmalıyız.

Misafir Yazar: Kıymet Okur

Önceki İçerikFİAT FREEMONT
Sonraki İçerikNİSSAN QASHQAI 2018

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

five × three =

Must Read

2019 Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali Değerlendirme

2. kez düzenlenen Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali hakkında tüm bilgiler ve festival deneyimleri. Özel konuklar firmalar ve katılımcıların görüşlerini...

Ceviz Fidanı Çeşitleri Fiyatları 2019

Ceviz yetiştirmek için sizlere en fidan çeşitlerini sunmaktayız. 2019 yılı itibariyle fidan fiyatlarını sizlerle paylaşacağız. Ayrıca ceviz ağacı nasıl yetiştirilmesi konusunda...

Farmasi Üyeliği ile Ürün Satışı

Ülkemizin yükselen değeri farmasi ile siz bay ve bayanlar hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Sakarya Farmasi temsilcisi Menekşe Soydan sizlere kazanmanın yollarını anlatıyor.

Organik Barbunya Tohumu ile Yetiştirme

Mutfağımızın kırmızı, beyaz güzeli barbunya yetiştirme hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Barbunya'nın faydalarını bile anlatmaya gayret göstereceğim.

Uzmanından Profesyonel CV Hazırlama

Uzmanından cv hazırlama istiyorsunuz yada wordde cv formu arıyorsunuz.Okulunuzu bitirdiniz yada işinizi bıraktınız sizlere basit cv örnekleri'nin yanı sıra exel, word, pdf cv oluşturmada profesyonel yardım etmeye çalışıyorum. Sakarya'da iş arıyorsanız eğer ve profesyonel cv hazırlatmak isterseniz hemen bana ulaşabilirsiniz. Hazırladığımız özgeçmişle Sakarya'daki iş ilanlarına başvurup kariyer hedefinize ulaşabileceksiniz.