Ana Sayfa Web Sanalda Aldatma

Sanalda Aldatma

Günümüzde aldatma evliliklerin sonunu getiren en önemli sebepler arasında yer almaktadır. Eşler arasında yada sevgili ilişkileri arasında çok sık yaşanan bir durum haline gelen, aldatma ve aldatılma.Zamanımızda aldatma ile birlikte sanal aldatma oldukça sık yaşanan sorunlardan biri haline gelmiştir.

Böyle zamanlarda insanın aklına takılan onlarca sorular yığılır.

•Neden Aldatma ihtiyacı duyulur? Sanal aldatma nedir ?

•Sanalda yaşanan aşk nedir ? Sanal aldatmaları ilişkiyi bitirirmi ?

•Aldatılma nasıl anlaşılır ? Aldatma belirtileri nelerdir ?
Akılllara takılan bu gibi sorular, bir çok kişininde cevabını bulmaya çalıştığı sorulardır.

ALDATILAN EŞ NASIL ANLAR ALDATILDIĞINI

Aldatan eşler arasındaki dialog eski gerginliğini yitirip daha ince ve nazikleşme halleri almaya başlamıştır.Aldatan eş suçunu batırmak için eşine karşı daha fazla anlayışla yanaşır.
Bu saydıklarımın tam aksisi de olma ihtimali çok büyük.
Aldan eş kimi zaman eşine karşı çok tahammülsüz olabiliyor, dalgınlık , düşünceli haller ve unutkanlıklar, kişinin sinirli ve gergin olmasına sebep olmakta.Çoğu zaman Aldatan kişiler yalnız kalmak isteğinde olabilirler, eşi ile vakit geçirmekten kaçınırlar.
Duygusal olarak aldatan eş eşiyle cinsel ilişkiden kendisini soyutlar ve bu durumlar içinde garip bahaneler uydururlar.
Aldatan kişi, eşine karşı eleştirilerde bulunarak eşini aklındaki veya hayatındaki diğer kişi ile karşılaştırır.Aldatan kişi şüphe uyandıracak bir davranışta bulunduğunda ise, eşine karşı çocukça veya aptalca gerekçelerle durumu açıklamaya çalışır. Buna bir örnek verecek olursak; Telefonda yakalanan bir mesaj karşısında, aldatan eşin cevabı ise bir arkadaşıma telefonu vermiştim bu mesaj arkadaşıma ait benle ilgisi yok. Yada yakalanan ‘Aşkım,bebeğim’ türü mesajların açıklaması ise ‘bizim işyerimizde aramızdaki konuşma dili bu, art niyet yok bunda’ gibi bahanelerle kendilerini düştükleri durumdan kurtarmaya çabalarlar.
Bu durumda ihanete uğrayan eşlerden bazıları bu yalanlara inanmayı seçerek susmayı tercih ederler,bazıları da uydurulan bu yalanlar karşısında fazlasıyla öfkelenirler.Aldatan eş,pembe düşlere dalış yaptığı için gitgeller yaşamaya başlar,kimi zaman kafasında hayalini kurduğu pembe dünyanın etkisiyle eşinden ayrılmayı düşler.Aldattığı kişiyle geleceğe dair planlar yapmaya başlar.Kimi zaman Aldatan eş, eşinden uzaklaşmak isteğiyle aşk yaşadığı kişiyle birlikte olmak ister.Bu gibi gitgeller içinde günlerce kendisiyle boğuşur Aldatan kişi.

ALDATMANIN NEDENLERİ NELERDİR ?

Günümüz evliliklerinde en büyük sorunları haline gelen, evli veya ilişkisi olan bir kişinin, başka bir kişi ile duygusal veya cinsel açıdan yakınlaşma isteğinin doğması ve birliktelik yaşaması anlamına gelir aldatma.
Aldatmayı göze alan kişi için evliliğinde mutluluk da olsa bir kere göze almıştır aldatmayı. Bir evlilikte Aldatmaya meyleden eşler için en büyük bahane ise, eşimden ilgi görmüyorum bahanesidir.

Hiçbir sebep aldatmayı haklı çıkaramaz, aldatmanın da bahanesi olmaz.

KİMLER ALDATMAYA DAHA ÇOK YATKINDIR

Kişi kendisini mutlu etme sorumluluğunu eşine yüklemesi,kişinin aldatma ihtimalini artırmakta.Bu gibi kişiler eşlerinden bekledikleri ilgiyi sevgiyi başka kucaklarda bulmakla yetinen kişilerdir. Bir kişi kendisini değerli hissetmek için eşinden veya başka bir kişiden haddinden fazla ilgi beklemesi,bu gibi kişilerde kişiliklerinde gelişmemiş yönlerin var olduğunu göstermekte ve bu eksikliklerini aldatma yoluyla doldurmaya çalışmaktalar.

BİR ERKEK EŞİNİ NEDEN ALDATMA GEREĞİ DUYAR ?

Erkeklerin aldatması için bir çok sebepler vardır bunların içinde en başta, heyecan arayışı,hayatın monotomluluğundan sıkılmış olması,cinsel hazlara fazla düşkün olması, aşırı duygusal bir karakterde olması,eşi tarafından anlaşılmamış ve ilgisine karşılık bulmamak gibi bir çok sebepler sıralıya bilirim.

BİR KADIN EŞİNİ NEDEN ALDATIR ?

Bir kadın eşinden soğumuşsa ve eşini sevmekten vazgeçmişse o zaman aldatmaya meyil göstermiş demektir.
Kadın eğer ki evliliğini gözden çıkarmışsa o zaman bir başka erkekle görüşmeye başlar ve aldatır.Kadınlar duygusal anlamda eşlerinden
kopup aldatma yoluna meylenir. Örneklendirecek olursam : Kadın aradığı güçlü adam imajını eşinde bulamamıştır başka bir erkekte aramaya başlar.Bir kadın kafasına aldatmayı koymuşsa evliliğini de beyninde sonlandırmış demektir.Bu da bir başka erkek için eşinden boşanma isteğidir.

SANAL ORTAMINDA ALDATMA NEDİR ?

Teknolojinin belkide en kötü yanı bu olsa gerek,son yıllarda aldatma kavramları şekil değişmeye başlamış olması, sanal aldatma ve sanal aşk kavramların şekillenmesine neden olmakta.Günümüzde internet ortamında tanışan kadın ve erkeklerin sayıları çok çok fazla.
Günümüzde reel hayatımızda yaşanan aldatmaların kat kat fazlası sanal ortamda yaşandığı için, sanal aldatma adını alan bu durum bazılarının evliliklerinin bitmesine neden olmakta. Bazı kişiler içinde sadece gönül eğlendirme diye gördükleri sanal aldatmayı gayet normal görmekteler.
Sanal aldatma ve sanal ortam, eşler arasındaki ilişkiyi bitiriyor.Sanalda aldatan eş aldatma sonucunda ilişkilerinde soğukluk olacağı da
açık.

Aldatmanın sanalı yada reel i ne olursa olsun her ikisi de evliliğin bitmesinin en büyük nedenleridir.

Kıymet Okur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

fifteen + 6 =

Must Read

2019 Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali Değerlendirme

2. kez düzenlenen Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali hakkında tüm bilgiler ve festival deneyimleri. Özel konuklar firmalar ve katılımcıların görüşlerini...

Ceviz Fidanı Çeşitleri Fiyatları 2019

Ceviz yetiştirmek için sizlere en fidan çeşitlerini sunmaktayız. 2019 yılı itibariyle fidan fiyatlarını sizlerle paylaşacağız. Ayrıca ceviz ağacı nasıl yetiştirilmesi konusunda...

Farmasi Üyeliği ile Ürün Satışı

Ülkemizin yükselen değeri farmasi ile siz bay ve bayanlar hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Sakarya Farmasi temsilcisi Menekşe Soydan sizlere kazanmanın yollarını anlatıyor.

Organik Barbunya Tohumu ile Yetiştirme

Mutfağımızın kırmızı, beyaz güzeli barbunya yetiştirme hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Barbunya'nın faydalarını bile anlatmaya gayret göstereceğim.

Uzmanından Profesyonel CV Hazırlama

Uzmanından cv hazırlama istiyorsunuz yada wordde cv formu arıyorsunuz.Okulunuzu bitirdiniz yada işinizi bıraktınız sizlere basit cv örnekleri'nin yanı sıra exel, word, pdf cv oluşturmada profesyonel yardım etmeye çalışıyorum. Sakarya'da iş arıyorsanız eğer ve profesyonel cv hazırlatmak isterseniz hemen bana ulaşabilirsiniz. Hazırladığımız özgeçmişle Sakarya'daki iş ilanlarına başvurup kariyer hedefinize ulaşabileceksiniz.