Ana Sayfa Tarım Organik Barbunya Tohumu ile Yetiştirme

Organik Barbunya Tohumu ile Yetiştirme

Mutfağımızın kırmızı, beyaz güzeli barbunya yetiştirme hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Barbunya’nın faydalarını bile anlatmaya gayret göstereceğim.

Organik Barbunya Tohumu ile başlayan serüven soframıza kadar uzanmakta. Dragon, Flash gibi çeşitleri olan barbunya hem oturak hemde sırık olarak ekim yapılabilmekte.

Satın aldığınız barbunya tohumunu iyi tanımanız gerekmekte. Yörenize bölgenize uygun ekim yapmak sizi karlı çıkaracaktır. Biz Oturak olan cordelia barbunya seçimi yaptık.

Toprak hazırlığından sonra traktör ile ekimi gerçekleştirdik. 21 mayısta 10 cm aralık ile yaklaşık 5 santime ektik. Tohumlar kısa sürede patlama yaptı. Bu noktada şöyle bir kolay filizlenme sağlayabilirsiniz. Ekimden önce tohumları biraz su içine atıp nemlendirirseniz erkencilik sağlayabilirsiniz.

10 gün sonra barbunların hepsi toprak yüzeyine çıktı. Sıralar belli olmaya başladı.

Bir hafta sonraki 3 / 4 yaprak oldu barbunyalar

Bölgemiz bu zamanlarda çok yağış aldığından sulama yapmadık. Aksine yağışlardan pas oluşmaması için pas ilacı kullandık. Ve çapalama işlemi gerçekleştirdik.

29 haziran tarihi itibariyle oturak barbunyalarımız dökmeye başladı.

Yukarıda gördüğünüz gibi damlama sulama ile barbunyalarımızı suladık.

26 Temmuz a kadar ürün aldık

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

20 − 3 =

Must Read

2019 Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali Değerlendirme

2. kez düzenlenen Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali hakkında tüm bilgiler ve festival deneyimleri. Özel konuklar firmalar ve katılımcıların görüşlerini...

Ceviz Fidanı Çeşitleri Fiyatları 2019

Ceviz yetiştirmek için sizlere en fidan çeşitlerini sunmaktayız. 2019 yılı itibariyle fidan fiyatlarını sizlerle paylaşacağız. Ayrıca ceviz ağacı nasıl yetiştirilmesi konusunda...

Farmasi Üyeliği ile Ürün Satışı

Ülkemizin yükselen değeri farmasi ile siz bay ve bayanlar hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Sakarya Farmasi temsilcisi Menekşe Soydan sizlere kazanmanın yollarını anlatıyor.

Organik Barbunya Tohumu ile Yetiştirme

Mutfağımızın kırmızı, beyaz güzeli barbunya yetiştirme hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Barbunya'nın faydalarını bile anlatmaya gayret göstereceğim.

Uzmanından Profesyonel CV Hazırlama

Uzmanından cv hazırlama istiyorsunuz yada wordde cv formu arıyorsunuz.Okulunuzu bitirdiniz yada işinizi bıraktınız sizlere basit cv örnekleri'nin yanı sıra exel, word, pdf cv oluşturmada profesyonel yardım etmeye çalışıyorum. Sakarya'da iş arıyorsanız eğer ve profesyonel cv hazırlatmak isterseniz hemen bana ulaşabilirsiniz. Hazırladığımız özgeçmişle Sakarya'daki iş ilanlarına başvurup kariyer hedefinize ulaşabileceksiniz.