E-Ticaret “TR GO” Güven Damgası

İnternet üzerinden artan şikayetler üzerine Ticaret Bakanlığı bu durumu düzeltmek için TR GO “Güvenli Ortam” güven damgasını hayata geçirdi.

www.guvendamgasi.org.tr üzerinden başvuru yapılabilecek sistem mecburiyet içermiyor. Sadece internet kullanıcılarına güven kriterlerini yerine getiren ve bakanlıkça onaylı siteleri işaret etmektedir.

TR Go Damgası ücretli mi?

Bakanlık tarafından yapılan açıklama da uygulamanın zorunlu olmadığı ve isteyenlerin bu damga için işlem sayısına göre ücret talep edildiği açıklandı. Aşağıda bu tarifeyi bulabilirsiniz.

KDV dahil değil

Tobb”Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği” tarafından tahsis edilen güven damgası için https://www.guvendamgasi.org.tr/formregistration.php adresine girip formu doldurmanız gerekiyor. İşlemleri tamamladıktan sonra cep telefonunuza gelen kodu  giriyorsunuz. Hesap oluşturunca gerekli belgeleri ve testleri tamamlamanız gerekiyor.

Sızma testi olarak adlandırılan test ile sitenizin yazılımında yada server daki olabilecek açıkların olmadığını kanıtlamanız gerekmektedir.  İmza sirküleri ve adli sicil kaydı ibraz etmeniz gerekecek. 30 gün süren değerlendirme aşaması neticesinde başvuru sonucunu öğrenebileceksiniz.

Güven Damgası İçin İstenen Belgeler

  • SızmaTesti: https://statik.tse.org.tr/upload//tr/dosya/icerikyonetimi/4643/01102018165040-2.pdf dokümanda belirtilen yetki verilen firmalara yaptırılacaktır.
  • Yazılı beyan
  • Yetki metni
  • Ev SSL: Son 6 ay içerisinde alınmış olması gerekli ve pdf formatında yüklenmeli
  • Vergi Levhası: Son 6 ay içerisinde alınmış olması gerekli ve pdf formatında yüklenmeli
  • İmza sirküleri: Son 6 ay içerisinde alınmış olması gerekli ve pdf formatında yüklenmeli
  • Adli sicil kaydı: Son 6 ay içerisinde alınmış olması gerekli ve pdf formatında yüklenmeli
  • Makbuz : ödeme makbuzunun PDF, JPEG veya e-fatura formatlarında hali

E-ticaret sitenize profesyonel destek için benimle iletişime geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

eight + twenty =